• 11 فوریه, 2016 ساعت : 16:55
  • دسته :

کمیته ها

 

در حال حاضر انجمن خیریه صابرین خور، دارای 7 کمیته فعال می باشد که عبارتند از: کمیته فقرا و نیازمندان، کمیته قرض الحسنه، کمیته دانش پژوهان، کمیته مساجد، کمیته صندوق های خیریه، کمیته ایتام و کمیته بانوان. واحد آموزش و اطلاع رسانی انجمن نیز از دی ماه 94 کار خود را شروع کرده است. کمیته زکات نیز به زودی کار خود را آغاز خواهدکرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک از کمیته های مذکور می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و اخبار فعالیت های هر یک از کمیته ها را ملاحظه بفرمایید.


آشنایی اجمالی با کمیته ها:

 

کمیته فقرا و نیازمندان:

مسئول: جاوید اکرمی

یکی از کمیته هایی که در انجمن خیریه صابرین شهر خور فعال است و به ارائه خدمات می پردازد، کمیته فقرا و نیازمندان می باشد. تامین نیاز نیازمندان و فقرا با حفظ حقوق انسانی و آبرومندی از اهداف مهم هر نهاد خیریه و هرگونه اقدام خداپسندانه می باشد. کمیته فقرا و نیازمندان انجمن خیریه صابرین، در جهت پاسخگویی به این امر مهم تشکیل شده است تا با شناسایی دقیق افراد مستحق و نیازمند بتواند در حد توان بخشی از نیازمندی های آنان را مرتفع سازد. این کمیته در حقیقت واسطه ای است میان فقرا و نیازمندان شهر خور و خیزین محترم که دوست دارند با آرامش خاطر، صدقات و خیرات خود را به مستحقان واقعی شهرشان برسانند تا مورد رضای حق تعالی واقع شود.


 

کمیته قرض الحسنه:

مسئول: حامد شفیعی

هدف از راه اندازی این کمیته، اعطای وام در قالب تعمیر و ساخت مسکن، کمک هزینه خرید جهیزیه، کمک هزینه خرید کالا، کمک هزینه درمان، اشتغال زایی، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه خرید خودرو و پرداخت بدهکاری می باشد. سرمایه و بودجه اصلی این کمیته توسط خیرین شهر تامین می شود که بخش اعظم آن به صورت قرض و امانت و بخش دیگر به صورت کمک های بلاعوض می باشد.


 

کمیته دانش پژوهان:

مسئول: شهرام صالحی

کمیته دانش پژوهان شهر خور نهادی فرهنگی-آموزشی است که هسته اولیه آن از سال ۱۳۸۴ با هدف و شعار “تلاش برای ایجاد شرایطی که؛ هیچ علاقه مندی به درس و تحصیلات در خور، به خاطر مشکل مالی از ادامه تحصیل باز نماند…” بصورت متفرقه و مستقل، فعالیت خود را آغاز نمود. با تشکیل رسمی «کمیته دانش پژوهان» در ابتدای سال ۱۳۸۸ زیر نظر انجمن خیریه صابرین شهر خور با شماره ثبت ۱۱۶ و در سایه تلاشی جمعی و با همکاری تنگاتنگ با نهادهای مختلف درون شهری و برون شهری، این کمیته سعی دارد با «تمرکز بر موضوع تحصیل در خور» با توکل برخداوند و همت همشهریان بلند همت و همفکری و حضور جوانان شهر اعم از خواهران و برادران، گامی مؤثر در جهت کاستن از مشکلات آموزشی و فرهنگی خور بردارد.


 

کمیته مساجد:

مسئول: عبدالحمید امانی

در حال حاضر کمیته مساجد به 9 امام مساجد شهر خور، ماهیانه حقوق ثابت پرداخت می کند. این کمیته همچنین جهت نظافت مساجد نیز ماهیانه مبلغ 500 هزار تومان کمک هزینه نظافت مساجد به مسئولین مربوطه می پردازد. کل هزینه جاری ماهیانه کمیته مساجد 711400000 ریال می باشد که این مبلغ ممکن است در برخی از ماه ها با توجه به نیازها و ضرورت ها افزایش نیز پیدا کند. هزینه سالیانه این کمیته 853680000 ریال می باشد.


 

کمیته صندوق های خیریه:

مسئول: رسول فتحی

صندوق های خیریه به صورت دوره ای هر سه ماه یکبار جمع آوری می شود.

مصارف حاصل از درآمدهای صندوق:

کلیه درآمد حاصل از صندوق های خیریه به حساب کمیته مساجد واریز می شود.
تبصره: در صورتی که هر کدام از کمیته ها با کسری بودجه مواجه شوند از محل کمیته صندوق خیریه به حساب آن ها واریز می شود.


 

کمیته ایتام

مسئول: منصور خشنود

در حال حاضر 45 نفر تحت پوشش این کمیته هستند. شرایط عضویت در این کمیته بدین صورت می باشد که پسران زیر 15 سال و در مورد دختران تا زمانی که مشغول به تحصیل می باشند تحت پوشش قرار می گیرند. نحوه کمک به این عزیزان نیز بدین صورت است که ماهیانه مبلغ 50 هزار تومان در اول هر ماه به حساب خود شخص یتیم واریز می شود. علاوه بر کمک ماهیانه، مبلغی نیز در حدود 150 هزار تومان بابت خرید وسایل تحصیل و لباس عید به حساب ایتام واریز می شود.


 

کمیته بانوان

مسئول:

به منظور بالا بردن سطح فرهنگ جامعه و همچنین ایجاد فرهنگ اشتغال زایی بانوان انجمن خیریه صابرین در سال 1388 اقدام به ایجاد واحدی به نام کمیته بانوان نمود.


 

واحد آموزش

مسئول: ایوب محمودی

واحد آموزش در سال 1394 تشکیل شده است و تلاش دارد تا به مواردی که در حیطه آموزش قرار می گیرد بپردازد. برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه های مختلف(دینی، رفتاری، اخلاقی، علمی و …)، همایش ها و سمینارهای تخصصی و عمومی، اطلاع رسانی در زمینه های وابسته، برگزاری کلاس های فوق برنامه با همکاری مدارس، برگزاری مسابقات علمی، برگزاری مسابقات کتابخوانی به صورت حضوری و مجازی و …